Program
Harmonogram
Prelegenci
Cena
Obowiązkowy KSeF od 2026 r. - problemy i szanse dla podatnika
- wystawienie, wysyłka oraz wizualizacja faktur ustrukturyzowanych - jak zorganizować proces dokumentowania sprzedaży?
- otrzymywanie faktur w KSeF - na co zwrócić uwagę od strony systemowej i jak przygotować pracowników oraz procedury wewnętrzne na faktury przekazywane za pośrednictwem KSeF
- bazarek faktur niechcianych - czyli trochę o fakturach, które widzę po stronie zakupowej w KSeF, ale nie potrafię znaleźć ich ?właściciela?
- zarządzanie uprawnieniami oraz uwierzytelnienie - opcje, rekomendacje, jakie praktyki zaczynają się kształtować w tym obszarze?
- data wystawienia i otrzymania faktury w KSeF
Planowane zmiany w VAT na 2026/2027 r.
- podwyższenie limitu zwolnienia podmiotowego VAT do 240 tys. zł od 2026 r.,
- zmiany w zakresie odpowiedzialności solidarnej i rozciągnięcie tej instytucji na tzw. usługi niematerialne
- wprowadzenie procedury składu VAT
- zmiana sposobu klasyfikowania towarów wymienionych w załączniku nr 15 z PKWiU na kody CN
JPK w podatkach dochodowych
- harmonogram wdrożenia raportowania w plikach JPK dla poszczególnych grup podatników CIT i PIT
- zakres JPK_KR_PD składanego za rok 2025 przez największych podatników CIT
- zakres JPK_KR_PD od 1.01.2026 r.
- od kiedy mam obowiązek złożenia JPK_ŚT_KR?
- omówienie budowy schemy JPK_KR, JPK_ŚT_KR dla podatników CIT, a także JPK_PKPiR, JPK_EWP, JPK_ST dla podatników PIT
- znaczniki kont księgowych - poszczególne kroki prowadzące do ich prawidłowej prezentacji w plikach JPK
- praktyczne problemy związane z wdrożeniem JPK w podatkach dochodowych w systemach księgowych
Zmiany w zakresie limitów odliczenia dla samochodów osobowych w CIT/PIT
- nowe wartości limitów
- przepisy przejściowe
Pozostałe wybrane zmiany w podatkach dochodowych
- zniesienie obowiązku sporządzania informacji o strategii podatkowej
- zapowiadane zmiany w CIT/PIT - które z nich wejdą w życie w 2026 r., a które nie mają na to szans?
| 09:45 - 10:00 | Rejestracja | |
| 10:00 - 11:30 | Szkolenie | |
| 11:30 - 11:45 | Przerwa kawowa | |
| 11:45 - 13:30 | Szkolenie | |
| 13:30 - 14:00 | Lunch | |
| 14:00 - 16:00 | Szkolenie | |
| 16:00 | Zakończenie szkolenia |
Łukasz Chłond Doświadczenie zdobywał w czołowych spółkach świadczących usługi doradztwa podatkowego; specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów klientów z zakresu podatku od towarów i usług, podatku dochodowego od osób prawnych, a także w kreowaniu rozwiązań pozwalających na legalną optymalizację obciążeń podatkowych; doświadczony trener, współpracuje z liderami polskiego rynku szkoleń podatkowych; autor licznych publikacji w prasie codziennej oraz branżowej.
Zarejestruj się ON-LINE
lub pobierz, wypełnij i odeślij formularz zgłoszeniowy:
Jezeli mają Państwo pytania związane ze szkoleniem, prosimy o kontakt: info@wlr.com.pl
Cennik szkolenia
690 + 23% VAT
koszt udziału jednej osoby
590 + 23% VAT
koszt udziału dla uczestników podatkowych podsumowań
890 + 23% VAT
koszt udziału jednej osoby po 25 listopada